Послуги

Дитяча стоматологія

Як підготувати дитину до відвідування стоматолога

Своєчасне лікування молочних зубів необхідно для того, щоб «не зіпсувати» постійні! Оскільки запалення від невилікуваного молочного зуба може пошкодити зачаток постійного зуба, який знаходиться в кістці під молочним. А також - раннє видалення молочних зубів призводить до формування неправильного прикусу у дитини в майбутньому!

1) Перш ніж вести дитину до дитячого стоматолога, бажано заздалегідь водити дитину на профілактичні огляди, не чекаючи, коли заболить зуб, щоб потім не шукати найближчу працюючу стоматологію.

2) Основне правило: ПАМ'ЯТАЙТЕ, ЩО ДИТИНА, ПЕРШИЙ РАЗ, коли прийшла до СТОМАТОЛОГА, НЕ БОЇТЬСЯ ЛІКУВАТИ ЗУБИ !!! Вона ще нічого не знає про те, що його чекає! У більшості випадків свій страх йому передають батьки, інші родичі та ровесники (якщо дитина старше).

3) Ні в якому разі НЕ говоріть дитині «НЕ БІЙСЯ» (раз мама так говорить, значить, чогось треба боятися), «боляче НЕ БУДЕ» (мама так переживає - значить, може бути боляче), «БУДЕ НЕ СТРАШНО» , «НІЧОГО НЕ БУДУТЬ РОБИТИ, тільки подивляться (потім все-таки щось роблять - мама обдурила мене). Загалом, тримайте свої емоції під контролем! не передавайте свій страх дитині! не видавайте своє хвилювання - візит до стоматолога має бути як само собою зрозуміле, необхідне.

4) До першого походу до лікаря пограйте вдома в «стоматолога»: полікуєте зуби ляльці, ведмедику (якщо дитина вже грає). Покажіть, як треба увійти в кабінет, сісти в крісло, відкрити рот і потримати його так, щоб доктор порахував зубки, почистив бруд щіточкою, нагодував їх кашею, замазав пластиліном. Скажіть, що мама, тато, старший брат (сестра) (якщо є) і ін. теж ходять до зубного лікаря показувати зубки.

5) Не ходіть до стоматолога в той час, коли дитина зазвичай спить, або ввечері, коли втомилася. Дитина повинна бути ситою.

6) Не вживайте «страшних» слів: «укол» (краще: тобі побризкати водичку (ліки), щоб зуб замерз і не хворів), «свердлити» (краще: почистять бруд, приберуть з зуба сміття, який залишив черв'ячок), « бормашина »(краще: спеціальна дзижчальна щіточка з моторчиком).

7) Якщо Ви раніше вже говорили дитині щось нерадісне про візити до стоматолога, то скажіть, що помилилися (Вам було страшно, Ви були в іншого лікаря і т.д.)

8) Маленькі дітки, які ще не розуміють таких пояснень, потребують лише впевненої, люблячої мами, яка вселяє почуття безпеки. Адже до 2 років дитина плаче в незнайомій обстановці, при незнайомих людях, які хочуть щось з ним зробити, його лякає відчуття безпорадності і беззахисності (що може бути не тільки на прийомі у стоматолога, а й в будь-якому іншому місці). Заспокоюйте його люблячим голосом.

Детский стоматологический прием

9) Якщо зуб вже болить, переконайте дитину, що доктор обов'язково допоможе: зубчик перестане боліти - його помиють, почистять, виженуть черв'ячків, які кусаються. Тільки в разі гострого болю можливо насильницьке утримання дитини, коли відсутність лікування може привести до посилення болю або обтяження ситуації.

10) У всіх інших випадках ні в якому разі не можна застосовувати «насильство» над дитиною! Тобто, якщо прийшли просто на огляд або необхідне лікування, яке можна відкласти (зуб ще не болить), а дитина чинить опір, не показує зуби, не сідає в крісло, вередує, то краще перенести спробу на інший раз.

11) Якщо у Вас не виходить вмовити дитину, нехай спробують налагодити з ним контакт лікар і його асистент. Іноді для цього просять батьків вийти з кабінету - після чого дитина поводиться по-іншому, вони знаходять «спільну мову».

12) Не потурайте дитині, не залякуйте, не погрожуйте їй, не обіцяйте того, чого потім не зможете виконати, заради згоди на маніпуляції.

13) Якщо в цей раз не вдалося заплановане (огляд або планове лікування), то не лайте малюка, а спробуйте поговорити з ним: що йому не сподобалося, може, злякало. Може, він хоче в наступний раз прийти з іншим членом сім'ї (з татом чи мамою).

14) Якщо за 2-3 рази доктор і дитина не знайшли спільної мови, то спробуйте змінити стоматолога: можливо, малюку просто не подобається ця тітка або цей дядько.

15) Можливо, в клініці дарують дітям подарунки після лікування, треба запитати у адміністратора. Якщо немає, то заздалегідь купіть і непомітно для малюка передайте лікарю або його асистенту винагороду для дитини. Не потрібний дорогий подарунок, це може бути дрібничка. Але головне, що це йому подарує лікар і похвалить - який він молодець (дитина). Після - обов'язково і самі похваліть малюка, розкажіть вдома родичам (особливо, якщо раніше були невдалі спроби): як він добре себе вів, допомагав доктору лікувати, чистити зубки і т.д.

Допоможіть малюкові сформувати спокійне ставлення до необхідних візитів в терапевтичну стоматологію - це закладається на всю його життя! (Згадайте, як важко, а часом і неможливо, попереднім поколінням позбутися спогадів і страху до стоматологічного лікування, напевно чимало і нинішніх матусь ще бояться лікувати зуби).

Ми впевнені, що відвідавши дитячого стоматолога в Ірпені або Бучі, Ви та Ваша родина залишитеся задоволені як якістю послуг, так і їхньою вартістю. А Ваші дітки перестануть боятися стоматологів та з радістю приходитимуть до нас на профілактичні процедури!