Услуги

Імплантація зубів

Безумовно, одна з найкращих і сучасних технологій відновлення зубів вважається саме імплантація. Суть даної процедури в тому, що протез-імплантат імплантується в щелепно-кісткову тканину, він і замінює зуб, який відсутній.

Имплант зубаПрактично будь-яка доросла людина протягом свого життя стикається з проблемами, які пов'язані з зубами.

У разі втрати одного або декількох зубів проводиться відновлення зубного ряду, адже якщо зубний ряд не повний, то така ситуація доставляє безліч найрізноманітніших неприємностей, наприклад, деформація прикусу і дискомфорт під час прийому їжі. Відсутність зуба до всього іншого - це і проблема естетична, вона ускладнює спілкування з людьми, розвиваючи при цьому своєрідні комплекси.

Як відбувається процес імплантації зубів

Після визначення плану лікування і узгодження його з пацієнтом, приступають безпосередньо до проведення всіх процедур. Хірургічне втручання починається тільки після того, як завершена повна санація (лікування) порожнини рота. Основний термін встановлення імплантатів визначає саме обсяг хірургічного втручання. Це обумовлено тим, що період формування нової кісткової тканини може скласти від 4 до 6 місяців, а процес «приживлення» (остеоінтеграції) імплантатів - від 1,5 до 3 місяців - на нижній щелепі, і від 3 до 6 місяців - на верхній щелепі .

В період формування кісткової тканини і приживлення імплантатів для пацієнта виготовляють спеціальні тимчасові протези. Залежно від клінічної ситуації, вони можуть бути незнімними (це мостовидні протези), або ж знімними (існує багато різних видів знімних конструкцій). Таким чином, пацієнт не відчуває дискомфорту, адже зберігається повноцінна мовна та жувальна функції, а також - естетично повноцінна посмішка. Крім того, установка таких ортопедичних конструкцій дозволяє нівелювати перевантаження на інші зуби.

Сучасні методики щелепно-лицевої хірургії дозволяють провести відновлення практично будь-якого дефіциту кісткової тканини.

Як відбувається протезування зубів на імплантатах

Протетические части зубного импланта

Створення міцної опори для протеза є основоположним моментом в протезуванні зубів, від якого залежить якість лікування і довговічність його результатів. Стоматологія дуже просунулася в плані протезування але, тим не менш, в традиційних видах протезування під опори зазвичай вибирають міцні і абсолютно здорові зуби, які в процесі ортопедичного лікування доводиться обточувати, завдаючи їм серйозні, а найголовніше - незворотні пошкодження.

Найважливішою перевагою протезування на імплантатах є можливість повністю виключити травматизацію здорових зубів. Будучи повноцінною заміною натурального зуба, імплантант часто перевершує його по стійкості, тому протезування зубів на імплантатах забезпечує міцну і надійну фіксацію протеза в ротовій порожнині. Імплантанти, використовувані в якості опор для протезів, витримують навантаження, що приблизно в півтора рази перевищує допустиму межу навантаження на живі зуби. Встановивши в кістку повністю позбавленою зубів щелепи 4-8 імплантатів, стоматолог може зафіксувати на них незнімний протез, або знімну конструкцію.

Переваги імплантації, в порівнянні, з традиційним протезуванням.

  • можливість нівелювати дефекти зубного ряду без обточування сусідніх зубів;
  • можливість виключити використання знімних протезів шляхом виготовлення незнімних конструкцій великої протяжності (навіть при відсутності зубів);
  • значно поліпшена фіксація повних знімних зубних протезів;
  • імплантація дозволяє уникнути ймовірності втрати кістки в області відсутнього зуба, адже кістка, яка позбавлена ​​природної функціонального навантаження, поступово починає атрофуватися;
  • на відміну від знімних, протези з фіксацією на імплантатах, дозволяють повністю зберегти смакові відчуття;
  • відзначимо також і чудові естетичні характеристики - імплантат практично не відрізняється від «рідних» зубів.

Етапи протезування на імплантатах

Основними етапами, з яких складається протезування на імплантатах, є установка імплантата в кісткову тканину і власне протезування зубів, що включає моделювання, виготовлення та встановлення протезів на підготовлені опори. На першому етапі протезування важливо правильно вибрати місця для впровадження імплантатів, від чого, в кінцевому рахунку, залежить стійкість протеза. Оскільки на приживлення імплантатів зазвичай відводиться кілька місяців, до виготовлення постійних протезів пацієнту встановлюють тимчасові, що забезпечують жувальну і естетичну функції зубів. Другий етап протезування - виготовлення постійного протеза. Для його установки на імплантанти використовують мініатюрні гвинти і стоматологічний цемент.

 Двухэтапная имплантация

Догляд за імплантами зубів

Для догляду та підтримки гігієни зубів лікарі радять користуватися флоссами (зубними нитками). Для догляду за імплантатами можна користуватися спеціальними нитками, які розроблялися саме для гігієни різних ортопедичних конструкцій. Вони відрізняються від звичайних флосів тим, що вони ширші, що дозволяє видаляти наліт і залишки їжі в важкодоступних широких місцях, наприклад, в промивних просторах мостовидних протезів.
Істотною і обов'язковою вимогою для підтримки необхідного стану гігієни рота вважається використання іригатора. Особливо він необхідний людям, у яких в порожнині рота встановлено будь-які штучні конструкції: коронки або мостовидні протези, будь вони на імплантатах чи ні. Слід зазначити, що іригатор використовується тільки після очищення порожнини рота за допомогою зубної щітки. Використовувати іригатор досить один раз в день після вечірнього чищення зубів. Сама процедура займає не більше п'яти хвилин і полягає в направленому впливі струменя води на ясна, зуби і міжзубні проміжки.
Важливим є те, що необхідно відвідувати мінімум раз на півроку фахівця для професійного чищення імплантатів і ротової порожнини. Потрібно відзначити, що при правильній гігієні та особистому догляді за імплантатами, вони прослужать довго без будь-яких проблем, не гірше власних зубів.