Услуги

Ортодонтія

Що таке ортодонтія, яке її значення і чим займається лікар - ортодонт?

Ортодонтія - це розділ стоматології, який займається виправленням і попередженням аномалій, деформацій зубощелепного апарату у дітей та дорослих. 90% людей мають проблеми з прикусом, але більшість навіть не помічають цього.

Тому перший візит до ортодонта повинен відбутися у віці 5-6,5 років. З цього віку лікар-ортодонт повинен стежити за правильним ростом щелеп і прорізуванням зубів.

Зараз ортодонтія є не тільки частиною дитячої стоматології, а й гармонійно інтегрується в інші вузькі спеціальності стоматології дорослих, оскільки без співпраці з хірургами, пародонтологами, імплантологами і ортопедами неможливо комплексне рішення стоматологічних проблем в повному обсязі.

Через скупченість зубів, порушень зубного ряду, зуби важко піддаються гігієнічним процедурам, що призводить до раннього розвитку карієсу, пародонтиту, а також до додаткових навантажень щелепно-лицьових м'язів при жуванні, що, в свою чергу, призводить до головного болю, патології скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС), болі в області шиї, плечового суглоба і спини. Ортодонтичне лікування показано в будь-якому віці, тому що патологія прикусу це не тільки естетична проблема, але і функціональна, оскільки вторинні деформації зубів, які виникають у разі несвоєчасного протезування - без ортодонтичної підготовки, не дозволяють якісно і раціонально його провести.

І звичайно хочеться згадати, що правильний прикус це не тільки гарний зовнішній вигляд, але і міцне здоров'я на довгі роки.