Услуги

Адгезивный міст

Адгезивний міст — конструкція з помірним впливом на опорні зуби, що дозволяє швидко відновити жувальні та естетичні функції при невеликому дефекті ряду

Адгезивний протез істотно відрізняється від інших методів незнімного протезування тим, що цей метод куди більш малоінвазивний. Тобто, під час установки адгезивної конструкції немає необхідності в глибокому препаруванні опорних елементів зубного ряду. Стандартні зубні мости складаються з однієї цільної коронки або декількох, які заміщають втрачені зуби, і з обох сторін від цільних коронок розміщуються порожні всередині коронки, що одягаються на сегменти зубного ряду, що знаходяться поруч з порожніми лунками. Для закріплення протеза на опорних зубах необхідно їх обточити і часто депульпувати.

А ось адгезивні мости дають можливість зберегти опорні зуби. Вони забезпечені невеликими кріпленнями і особливим способом приклеюються до підготовлених опорних сегментів. Потрібна підготовка зубних тканин, але вона мінімальна. Адгезивна конструкція закріплюється елементами так, щоб їх не було видно ні під час посмішки, ні під час розмов. Протез міцно закріплюється на своєму місці.

Адгезивні мости належать до тимчасових конструкцій, рекомендовані для носіння в період очікування імплантації. Однак при ретельному догляді за ротовою порожниною вони можуть служити досить довго — 5 і більше років. Особливо якщо виріб заміщає тільки один зуб.

Показання та протипоказання для установки адгезивного мосту:

Адгезивний зубний міст у стоматології досить популярний завдяки можливості виконання протезування за одне відвідування лікаря. Його установка доцільна в таких ситуаціях:

  • Вроджена відсутність або втрата максимум двох передніх зубів. Іноді адгезивні мости встановлюють і на премоляри.
  • Немає умов для швидкісної імплантації відсутніх зубних сегментів.
  • Усунути косметичний недолік необхідно негайно, наприклад, скоро відбудеться значуща подія.
  • Немає бажання, часу або фінансових ресурсів для традиційних методів протезування.
  • Установка адгезивного мосту протипоказана при бруксизмі (неконтрольоване стискання щелеп уві сні), патологічній рухливості опорних зубів або стертій емалі на них.
  • Не використовуються такі конструкції для заміщення «шісток» і «сімок», оскільки на них під час жування здійснюється занадто велике навантаження.
  • Не рекомендуються вони літнім людям, а також при аномаліях прикусу, які можуть перешкодити ефективній фіксації конструкції.
  • Адгезивний мостоподібний протез не можна встановити, якщо відсутні більш як два зуби підряд.

Типи адгезивних мостів 

Протезні конструкції бувають двох типів:

  • Терапевтичні. Робляться безпосередньо лікарем-стоматологом за одне відвідування з використанням фотополімерних матеріалів і шинувальної конструкції скловолоконної стрічки, яка твердне під впливом світла. За її допомоги на сусідніх з дефектом елементах зубного ряду формується каркас. Потім на нього поетапно нашаровують фотополімер. Виріб набуває вигляду живих зубів.

  • Ортопедичні. Виготовляються в зуботехнічній лабораторії за зліпком. Фіксуються накладками, їх приклеюють до внутрішньої поверхні опорних елементів.

Обидва варіанти — відмінна тимчасова альтернатива звичайним мостоподібним протезам, що надягають на обточені сусідні зуби