Услуги

Знімні та частково знімні протези

Зубний протез являє складну біомеханічну конструкцію, яка повинна відновити втрачений зуб, максимально наближаючись до параметрів живого. Основним завданням, яке стоїть перед лікарем-протезистом є підбір такої конструкції протеза, яка не тільки замінить відсутні зуби, але і дозволить надовго зберегти решту.

Незважаючи на упередження більшості людей до цього виду протезування, вони залишаються на сьогоднішній день найпоширенішим видом зубного протезування, мають найбільше число показань і найменше число протипоказань. І, звичайно, вони доступні для більшості людей. Розрізняють такі види знімних протезів:

Бюгельний протез

Бюгельный протез

Бюгельний протез - це конструкція дозволяє використовувати для опори крім ясен і власні зуби. Тому протез набуває більш компактний вид, ставати значно міцніше, довговічніше, зручніше. Важливо, що спосіб передачі жувального навантаження в даному випадку ближче до фізіологічного, в порівнянні з пластинковими знімними протезами.

Розрізняють бюгельні протези з кламерами і бюгельні протези з замками. У першому випадку утримання протеза на зубах здійснюється за допомогою особливих гачків, які щільно охоплюючи зуб, не створюють шкоди емалі, утримують протез. У другому випадку кріплення протеза дуже жорстке, майже нерухоме. Велика частина жувального тиску перерозподіляється на опорні зуби, на які надіті спеціальні металокерамічні коронки. Кріплення приховано всередині протеза, тому, на відміну від кламерів, зовні не видно, що в роті є знімний протез.

Частковий знімний протез

Частковий протез використовується в тих випадках, коли втрачено один або кілька зубів. Виготовляється цілком з пластмаси, за винятком кламерів (гачків). За рахунок цього легкий, відносно нескладний у виготовленні, відносно дешевий, легко трансформується при необхідності. Так як частковий протез займає досить багато місця в роті і повністю спирається на ясна - це зменшує термін його служби. Але зате у випадках тимчасового протезування буває просто незамінний

Повний знімний протез

Полный съемный протезНерідко є єдиною можливістю заповнити всі загублені зуби. Утримується в роті ефектом присмоктування (як два скла, змочені краплею води) і анатомічними виступами щелеп. На жаль, на нижній щелепі утримання дуже погане, і якщо пацієнт має проблеми з користуванням таким протезом, тоді єдиним способом відновлення жувальної функції є протезування на імплантатах.

Знімний протез з опорою на імплантати

При повній відсутності зубів даний вид протезування є чудовою альтернативою незнімній конструкції. Знімні зубні протези з опорою на імплантати дозволяють жорстко і міцно зафіксувати протез на щелепи, у багато разів покращуючи його функцію.

Для виготовлення знімного зубного протеза з опорою на імпланти необхідно від 2 до 4 імплантатів, що зменшує обсяг хірургічного втручання і фінансові витрати в порівнянні з незнімної конструкцією.